1 ( 18-03-2016 17:46:54 змінене kbg_dnepr )

Тема: Цекот

Рід Цекотів з с Піща Шацького району Волинської області досліджувався відомим істориком, секретарем Дніпровського генеалогічного товариства Ігорем Кочергіним:

Для того, щоб знайти метричне свідоцтво мого прадіда Костянтина Прокоповича Цекота (я не знав навіть року народження), мені довелося переглянути з десяток метричних книг, кожна з яких містила не одну сотню сторінок. Попутно я виписував усіх із прізвищем мого прадіда, що у подальшому допомогло встановити споріднені зв′язки моєї сім′ї. З прабабусею Євою Василівною Королюк мені пощастило більше – я знав точну дату її народження. Проте, знайшовши в метричній книзі потрібний мені запис, я виявив, що у людини, яку я шукав, було прізвище Шульга. Якийсь час я сумнівався, чи та це людина. Мої сумніви розвіялися тільки після того, як мені вдалося потрапити в архів храму Казанської Божої Матері, що в селі Піща (Шацький район Волинської області). Тут я знайшов шлюбне свідоцтво, так званий «шлюбний обшук» батьків моєї прабабусі, де дід був вказаний під двома прізвищами – Шульга, він же Королюк. До речі, в Західній Україні (Львівська, Тернопільська, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області) храми постраждали менше, ніж на решті території країни, і в багатьох з них дотепер зберігаються документи за період з початку ХIХ-го до 30-х років ХХ століття. Характерною особливістю роботи з джерелами є те, що одна і та ж подія може бути зафіксована в різних документах по-різному. Наприклад, на могильній плиті мого прадіда Костянтина Цекота вказаний рік його народження 1890-й, в метриці – 1891-й, у відомості сповіді за 1937 рік йому 46 років, з чого можна зробити висновок, що рік його народження все-таки 1891-й. Тобто зіставлення відомостей дозволяє точніше встановити істину.

Далі 1870-х років пошуки родоводу по лінії матері не просунулися, оскільки документи першої половини XIX століття були знищені. Проте мені пощастило знайти справу «За звинуваченням селян села Піща в ухиленні від ухвалення присяги і за прояв непокори місцевій владі в 1867–69 гг.». Одним з обвинувачуваних по цій справі селян проходив мій прапрапрадід Аврам Степанович Цекот. Під час опиту він показав, скільки йому було років, якого він віросповідання, а також що безграмотний. Ще я дізнався, що мої предки не з села Кам′янка, як розповідав мені дід, а з села Піща, а в Кам′янку переїхав жити син Аврама Прокоп Цекот. Таким чином, при реконструкції історії роду допомагають не тільки метрики. В обласному архіві під час роботи над документами волосного сходу (у царській Росії повіти ділилися на волості, які мали свої інститути управління – волосну раду, суд) я наткнувся на судову тяжбу 1903 року. Судячи з документів, моя прапрабабка судилася з братом свого чоловіка за сало і хліб. Так я дізнався рік весілля моїх прапрабабки і прапрадіда Параскєви Кузміч і Юрія Ольчука, рік його смерті, а також характер взаємостосунків дівера і невістки.

www.ex21.com.ua/ukr/genealogy/73-13.htm

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: marickad1

Share

2

Re: Цекот

Цекот Алексей Федорович (1916.05.16,Львовск.обл.,Старосамбирск.р-н,с.Ясеница-Замкова--,1998) на 1998.11.18 житель: Украина Львовск.обл.,Старосамбирск.р-н,с.Ясеница-Замкова
Цекот Анастасия Васильевна (1916.08.07,Львовск.обл.,Турковск.р-н,с.Сянки--,1998) на 1998.11.11 жительница: Украина Львовск.обл.,Городоцк.р-н,с.Переможно
Цекот Ева Ивановна (1914.01.13,Львовск.обл.,Турковск.р-н,с.Вовчо--,2002) на 2002.02.14 жительница: Украина Львовск.обл.,Турковск.р-н,с.Вовчо
Цекот Яков Тимофеевич (1915.01.13,Волынск.обл.,Шацк.р-н,с.Пища--,1998) на 1998.10.05 житель: Украина Волынск.обл.,Шацк.р-н,с.Пища

Share