1

Тема: Оцифрування архівів

Потрібна допомога фахових архівістів в проєкті під робочою назвою "Наше коріння"
Заздалегідь обмовлюся, непродуктивні відмагання типу: немає коштів не цікавлять, вибачте. Чула вже сто разів і з усіх боків.


Спочатку про те, звідки виникла ІДЕЯ.
1. Протягом життя, спілкуючись з людьми різних національностей, зокрема мешканцями так званої Західної Європи, я помітила таку дивну річ: будь-який італієць, австрієць, чех, словак, француз, словенець, сербин, хорват, македонець, боснієць тощо, який не є жодним нащадком шляхетного роду, чогось на відміну від нашіх людей, легко вам відповість на питання, де його предки з того чи з того боку жили, знає звідки походить його прізвище,  без будь-якого сумніву знає своїх предків до 10-12 коліна, якщо й не глибше. Мені траплялося познайомитися з наприклад, їталійцем, що вів свій род аж від 16 ст., і як я зрозуміла з розмови з ним, не був якимсь виключенням, бо в їхньому містечку це є цілком нормальною практикою.
2. Я особисто, завдяки моїй бабусі, знала свій род принаймні по 2-х гілках до середини 19 ст. й завжди зустрічала здивованість серед моїх знайомих, коли заходила розмова про це, бо більшість з  них навіть імени свого прадіда не знають.
3. 2 місяці тому я провела певний час в архіві Дніпропетровської области, розшукуючи відомости про моїх предків, натрапивши на багато цікавих й зворушливих записів. Емоції та почуття, які мене захопили, щиро раджу кожному хоч раз відчути й пережити у своєму житті. Це просто справжній катарсис, повірте!
4. Вважаю, що та трагедія, що відбувається зараз в Донецькій та Луганській областях не є нічим іншим, як наслідком зневажливого ставлення влади й саміх людей, мешканців того регіону, до таких речей. Бо це дало грунт різноманітним Дугінопрохановим, дало їм можливість, користуючись елементарним незнанням людьми свого минулого, свого власного родоводу, створити міф про Новоросію, яка нібито в основному заселялася росіянами (читай-москалями). Це дало підставу мільонам людей, які мають навіть вочевидь українські прізвища (Захарченко тощо) повірити в усю оту маячню з 1 каналу російського телебачення, що це насправді "русская зємля" й українці жодного відношення до неї ніколи не мали.
А як ти дійсно зараз перевіриш? Коли в тому регіоні радянська влада постаралася знищити всі сліди колишньгого типово українського побуту? Справжню мазанку вже навіть на початку 20 ст. було важко знайти, не кажучи про зараз. Певна, що їснють вчені, фахові історики, яки займаються збиранням й зберіганням матеріалів такого роду, але проблема полягає в тому, що пересічна дитина шахтаря, відірвана від свого коріння імперсько-радянською пропагандою,  навіть не асоціює себе з  якимись-там козаками, що тут жили 300-400 років тому, й не вважає себе нащадком їхньої культури.


Тепер про сам проєкт та його ВТІЛЕННЯ.
Проект повинен реалізовуватися в декілько етапів:
1. Сканування всіх збережених до даного часу обласних архівів. 
Паралельно:
 2. Створення потужної і гнучкої бази даних з відповідним інтерфейсом, в якій буде потім  зберігатися цей архів.
3. Залучення волонтерів для дешифровки й оцифрування відсканованих матеріалів. Головна ідея тут полягає в тому, що якщо відповідним чином розробити софтвер з правильно розробленою системою захисту інформації, то волонтери, що в майбутньому займатимуться дешифруванням, можуть фізично знаходитися у будь-яких куточках земної кулі. Це можуть бути люди будь-якого віку й професії, головна вимога до них: вільне володіння відповідною мовою (там є архіви церков, писані залежно від конфесії російською, українською, польською чи угорською, синагог, писані ідішем або іврітом, кирх писані німецькою тощо)
4. Використання бази даних. Ідея: будь-яка людина за невеликі гроші може отримати інформацію з цієї бази як про своїх предків, так і загально якісь статистичні дані стосовно чисельності населення, графіки зростання чисельності, статистика народжуваності / смертності і масу іншої корисної і головне, точної інформації, що НЕ ДОЗВОЛИТЬ в подальшому БІЛЬШЕ НІКОЛИ маніпулювати свідомістю наших співвітчизників шляхом підсовування фальсифікованих статистичних даних.


Яка ДОПОМОГА від архівістів була б дуже корисною на етапі підготовки й оцінки складности й вартости проєкту:
1. Хотілось би знайти хоч одну людину-співробітника районного архіву, яка б допомогла отримати дані про його обсяг.
2. Хотілось би взнати пересічну кількість співробітників районних архівів, та кількість студентів відповідних ВНЗ, які щороку випускаються, їхня подальша доля, де вони знаходять роботу і скільки отримують за свою працю.
3. Хотілось би взнати більше про закони, що регулюють цей напрямок. Які обмеження їснують, які можуть бути перешкоди з боку держави втіленню цього проєкту, може є якісь заборони тощо і навпаки, що і хто могли б допомогти даний проєкт реалізувати.
4. Цікавить міжнародна практика вирішення цієї проблеми. В яких країнах досягнено найбільших успіхів на цьому шляху.
Заздалегідь вдячна всім небайдужим

Share

2 ( 20-08-2014 15:18:55 змінене kbg_dnepr )

Re: Оцифрування архівів

У частині українських архівів метричні книги. сповідні відомості та рєвізькі сказки відскановані мормонами. Одним з напрямків роботи могла б бути їх публікація - і це можна зробити ДУЖЕ швидко і за невеликі гроші.

Меня здається, що працівники архівів - люди ДУЖЕ непасіонарні (і то добре), тому, як на мене, починати краще б з голови, тобто з прийняття політичного рішення. А вже архіви скажуть "слухаю, пане президенте!" Звісно, що працювати треба у всіх напрямках, але й у цьому теж відразу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Оцифрування архівів

Меня здається, що працівники архівів - люди ДУЖЕ непасіонарні (і то добре), тому, як на мене, починати краще б з голови, тобто з прийняття політичного рішення. А вже архіви скажуть "слухаю, пане президенте!"

+100500! буде вказівка згори-за рік два можно всі метрики оцифрувати та викласти в мережі!

Thanks: Nastja1

Share

4

Re: Оцифрування архівів

Nastja пише:

Тепер про сам проєкт та його ВТІЛЕННЯ.
Проект повинен реалізовуватися в декілько етапів:
1. Сканування ... 
Паралельно:
 2. Створення потужної і гнучкої бази даних...
3. Залучення волонтерів для дешифровки й оцифрування ...
4. Використання бази даних. Ідея: будь-яка людина за невеликі гроші може ...

Конечно, как уже сказала kbg_dnepr первое - это принять  решение о создании такого "проэкта" на уровне как минимум министерства (лучше еще выше) и выделить до 5 человек на окладе, кто будет это двигать и віделить им бюджет.
2- Створення потужної бази - можна і без потужної починати.
Приміщення можна знайти в учбовому закладі як червоному універсітеті або могилянці=аренда приміщення та його офісне наповнення; ті 5 людей, що будуть від волонтерів отримувати відскановане з усієї україни та шукати других волонтерів для оцифровування- так звана робоча группа, яка керує усим процессом.
З часом з'явиться багато волонтерів безплатніх. В україні дуже хороші спеціалісти компьютерної індустрії, тому також треба гроші на розробку інтернетної программи та її обслуговування.
Інтерент проект не потребує сховища, але потребує захисту. Я маю на увазі фізичного захисту а-ля бункер де будуть зберігатися копії даних. Ще й може не один, а декілька - це стосунки з МВС.
1- Сканукання дає пагану якість. Фотографувати, як це робили мормони краще. Тут вже питання чи волонтери повинні копії робити, чи фотографи - якщо платно, тоді це теж грошики потягне.
3-Кооперація з мормонами - вони вже багато накопіювали, навіщо повторюватися, та вони начебто не жадні. Ми їм можемо волонтерів пообіцяти для оцифровки - вони нам вже готові копії сканів, та разом паралельно обробляти їх далі. Я так розумію, що вони такий проект для всієї планети роблять, а ми тільки для своєї держави хочемо.
4-з часом ця база данних стане безплатною, а на початку дійсно можна невеликі гроші запрошувать, але це ще питання

Share

5

Re: Оцифрування архівів

Вот-вот, я именно про этот идиотизм в верхах и говорю - архивам его не пробить.
А как и кто может пробить?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Оцифрування архівів

kbg_dnepr пише:

Вот-вот, я именно про этот идиотизм в верхах и говорю - архивам его не пробить.
А как и кто может пробить?

На местах тоже своих "ни-и-зя-я-я" хватает. Решения на верху - только полдела. 

Я поддерживаю такую инициативу, только нужны специалисты в разных областях с пробивными способностями.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Nastja1

Share

7

Re: Оцифрування архівів

litar Л пише:
kbg_dnepr пише:

Вот-вот, я именно про этот идиотизм в верхах и говорю - архивам его не пробить.
А как и кто может пробить?

На местах тоже своих "ни-и-зя-я-я" хватает. Решения на верху - только полдела. 

Я поддерживаю такую инициативу, только нужны специалисты в разных областях с пробивными способностями.

Наброски.
1. Для начала нужна организация/ общественное объединение и т.п. от имени которой делать заявления, организовывать, собирать деньги и оплачивать расходы.
2. Есть несколько фирм оказывающих услуги по оцифровке и индексации.

Суть.
Общественная организация выступает с предложением.
Предложение одобряют.
Проводится тендер на услуги.
Далее проводится корректировка с учетом возможности задействовать волонтеров.
Ищутся деньги под проект: сбор средств, поиск грантов.
Работа выполняется.
:-)

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

8

Re: Оцифрування архівів

Я уже оставляла ссылку http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=5955#p5955
на проект BSB (Bayrische StaatsBibliothek) баварскую государственную библиотеку. У них там есть виртуальная библиотека восточной европы и даже  есть на русском языке   www.vifaost.de/ru/

Есть короткое поисание о частном доступе к электронным "медиен" (средствам массовой информации). Все разложено по так называемым банкам данных. Всего в описании 19 штук и только 6 из них на платной основе.
Например, для нас генеаологов такой "банк"  как "Мировая биографическая информационная система" в которую входят несколько миллионов коротких биографий с 16 до 20-го столетий, просто неоцинима. И этот "банк/каталог/сборник документов" бесплатный. Надо только зарегистрироваться и получить доступ в систему.
А вот "Русские биографии с 16 столетия до 1999" включает в себя 900000 трудов из более 100 стран на русском языке и стоит 5 евро за 12 часов.  "Австрийский биографический лексикон" вход стоит 5 евро за 24 часа.
Больше читайте здесь на второй странице vifaost.bsb-muenchen.de/fileadmi … tudien.pdf

Этот электронный банк данных создают и постоянно дополняют:
5 ответственных участников
7 партнеров
19 институтов и проэктов (дойче веле в том числе)
список смотрите здесь

Вот по такому принципу и украине надо свою базу создавать. Много разных институций могут объединиться в один проэкт. Кто-то самый главный и управляет и курирует весь процесс, кто-то помогает и делает нудную работу каталогизации. И архивы к нему тоже могут подключиться.
Даже если только архивы свою отдельную, но единую для страны интернет платформу создадут, уже будет не плохо. Насколько я знаю у многих арфивов уже процесс оцифровки документов начат и даже программы созданы - а вот что им мешает, отсутсвие денег или отсутсвие организации, вот это уже вопрос.

Share

9

Re: Оцифрування архівів

Компанія "ЕЛАУ"(Електронні Архіви України) elau.org/ має досвід оцифровки культурної спадщини Украіни.На сайті є перелік послуг з вартістю робіт.

З повагою, Сергій Овчаренко
Thanks: kbg_dnepr, Nastja3

Share

10

Re: Оцифрування архівів

точно, що проЄкт.
Чергові фантазії на тему, з пустого в порожнє, ще й на суржику 99 року безграмотно написані. На вгд мріяли-мріяли, давайте й тут помріємо.

Наступного року буде добре, коли читальні зали хоч в половині будуть працювати, в деяких архівах навіть про тимчасове закриття чит.залів чи серйозне скорочення днів відвідування вже говорять, працівників скорочували і скорочують, норми  видачі зменшують, а термін видачі все збільшують. Новий корпус ЦДІАК все ніяк не добудують, а корпус, який військові планували передати для Черн.обл.архіву тепер їм і самим потрібний. Ітд ітп.

А тут про проЄкт оцифровки не багато не мало, а обласних архівів. Причому не чогось там, а метрик. Тобто виділення коштів на забавки для кількох сотень людей, які зі своїми родоводами й "історіями сім'ї скрізь століття" й своїм рідним вже обридли (див.теми на вгд).

Користь для пропаганди? Не дозволить маніпулювати? Що за маячня? Безперервно спростовується спілкуванням з родичами вже починаючи з троюрідних. Зрештою серіал про українську міліцію чи богунівців (кадети) чи про солдатів чи про будь-що подібне, що ми бачимо сьогодні по телевізору, на жаль, під чужими прапорами - принесе в сотні раз більше користі.

Про те, куди зараз йдуть основні зусилля суспільства, волонтерські й фінансові, і казати годі.

про архіви і оцифрування процитую старий пост від САХА про Хмельницький архів:

По существу могу лишь высказать свои замечания.
Оцифровать можно двумя способами. Цифровым фотоаппаратом и сканером (книжным или планетарным). Книжник - тоже фотоаппарат или пара. Документы ещё можно оцифровывать обычным планшетным сканером, скажем под формат А 4 есть прекрасные образцы, которые давно используются в Европейский странах, где документооборот и хранение выведены в рамки электронных баз данных, с цифровой же подписью. Что позволяет получить нужную справку в течении часа не выходя из дома из любого государственного учреждения. Для полноты картины могу лишь подтвердить, что документы Хмельницкого горисполкома (очень востребованные кстати) сейчас находятся в состоянии молчаливой смерти от затасканности и тупости руководства. Там формат как раз А 4 и давно бы надо перевести в электронную форму пользования хотя бы. Я не говорю про пленочную форму страхового фонда. И тут вот тоже по ситуации они микрофильмируют дела фонда облисполкома, которые вообще почти не пользуются спросом и в состоянии отличном. Гонят для показухи план. Как обычно.
Чтобы перевести 2,5 миллиона единиц хранения Хмельницкого архива в электронную форму надо один миллион лет. Может даже больше. Зависит ведь не от наличия оборудования, а от наличия специалистов. Сейчас в распоряжении архива имеется два фотоаппарата: зеркальный Кенон-350, и мыльница Олимпус-740.
Так что речь про оцифровку не идёт вообще ни к каком виде. Видимо миллиона лет будет мало. И проку в том тоже не вижу, грибок сожрёт всё раньше, чем власть успеет осуществить задуманное.
В Виннице работают болеющие за дело и сохранность фондов люди. Там ещё бывший директор Гальчак выбил планетарный сканер в областной администрации (500 тысяч гривен) лет пять назад. И в дополнение к нему сами сделали установку по оцифровке фотоаппаратом для создания пользовательского фонда через компьютер в читальном зале, что сохраняет дела и это важно, от порчи постоянным использованием.
А в Хмельницком архиве нет сканера, нет специалистов по оцифровке и... директор вновь назначенный год назад (бывший комсомольский важак) не горит желанием спасать фонды от грибка и тления оцифровкой.

від себе для любителів не слова, а діла, можу сказати, що якщо комусь кортить щось оцифрувати й принести користь, то почніть зі "своїх" сільрад, потім продовжіть район.. По сільрадам погосподарські книги, ці ревізії 20-21 століття, лежать і чекають оцифровувачів. Роботи непочатий край. За 20 років генеалогічний пошук вже будуть починати від прадідуся, що народився 1950-го року в селі такому-то.
Книги, як правило після окупаційні, починаються з 1944 року, що вже в 2019-му буде за межею 75 років. Це те, на що не потрібна воля згори, а тільки власне бажання.



P.S.

проєкті
свій род
імени
відомости
Проект повинен
матеріалів

намагання мавпувати п99? відношусь з недовірою до людей, що сповідують правописний сепаратизм і сприяють розхитуванню цілісності української мови як мовної одинці. Тим більше в такий час. З подвійною недовірою до людей, що ще й на своєму "правописі" пишуть безграмотно. Як казали при мені торік осінню в м.Слов'янськ(тому самому) в музеї "они сами не знают как правильно на своем украинском". І, на жаль, контркоментувати було нічим, бо такі є, як ті, що не знають, так і ті, що роблять все можливе, щоб штучно підтримувати прояви сепаратизму в цій сфері.

Share

11

Re: Оцифрування архівів

kbg_dnepr пише:

і це можна зробити ДУЖЕ швидко і за невеликі гроші.

Дуже дякую за інформацію, підкажіть будь ласка, як вийти на тих загадкових мормонів, з усіх боків про них чую, чи є якісь контакти? Хотілось би взнати, яку частину архівів відскановано (сфотографовано), чого бракує, що саме трапилося, що вони не змогли довести до кінця свою ідею. Тут люди писали, що в них всі плівки чорно-білі, якщо це так, доведеться все одно все переробляти. Завжди найважче зводити докупи інформацію, яка зберігається в різних форматах. З досвіду знаю, що інколи зробити все наново виходить швидше й дешевше ніж розбиратися в тому, що кожне собі десь там окремо на свій лад зробило.

Share

12

Re: Оцифрування архівів

Т.В. пише:

В ГАПО все метрики оцифрованы. Только нужна команда "выложить".
Пусть бы за просмотр какие-то деньги брали! А сейчас архиву антимонопольный комитет запретил оказывать платные услуги. Вот и получилось - ни себе, ни людям.

Дякую за приклад, ГАПО це мається на увазі архів Полтавської області? А хто займався оцифруванням? Чи то там більше співробітників в штаті, ніж в решті облархівів?

Thanks: korol1979a1

Share

13

Re: Оцифрування архівів

Nastja
  Ответила в личку.

Share

14

Re: Оцифрування архівів

В нас навіть розділ є про мормонів http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1196

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Nastja1

Share

15

Re: Оцифрування архівів

Nastja, ну вот и "спеклась" , ни сообщений, ни входов на форум

Сергей Козлов
Администратор форума GENEO(ГЕНЕО)
Thanks: DVK_Dmitriy1

Share

16

Re: Оцифрування архівів

Ну и нормально - получила конкретный необходимый ответ и работает с заказанными метриками (или ждет их, или копит деньги на заказ, или в отпуск уехала, или что-то менее приятное случилось - сейчас тоже вполне реально, к сожалению). Так что, может, еще объявится.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

17 ( 30-09-2014 18:56:14 змінене d_sergiy )

Re: Оцифрування архівів

kbg_dnepr пише:

У частині українських архівів метричні книги. сповідні відомості та рєвізькі сказки відскановані мормонами. Одним з напрямків роботи могла б бути їх публікація - і це можна зробити ДУЖЕ швидко і за невеликі гроші.

Так, цілком згоден що подальша робота з "плівками мормонів" є мабуть найбільше ефективним, якісним і дешевим шляхом.

Я контактував з адміністрацією відділу індексації з метою розпочати індексування метричних записів села моїх батьків-дідів.  Мені відповіли що існує певний порядок включення плівок в проекти індексування.  Треба подати заявку і отримати схвалення адміністрації на початок проекту.  Мормони сканують плівки та розбивають їх на невеликі батчі.   Волонтерам що регіструються для обробки данних, дають доступ до цих батчів цифрових фотографій для прочитання і занесення в базу даних. Після звірки та затвердження нових записів, самі зображення та індексовані текстові записи стають доступними для зареєстрованих користувачів.

Мені запропонували включитися в індексацію уже існуючого проекту по Київській області.  І я так зрозумів, що адміністрація не хоче мати десятки початих і незакінчених проектів бо це зв"язано з суттєвими затратами на підготовку проекту.

Тому, одним із рішень розширення доступу до метричних записів українсьских церков, було б якнайшвидше закінчення "Київського проекту" і початок якогось другого або других. 

Просто потрібні волонтери для індексування.  Чим більше українських волонтерів буде індексувати, тим більше українських проектів буде почато.

Але так, "плівки мормонів" не містять копії ВСІХ документів українських архівів, то треба дбати як захистити нашу історію.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний
Thanks: korol1979a1

Share

18 ( 30-09-2014 19:46:49 змінене BlackDolphin )

Re: Оцифрування архівів

Просто потрібні волонтери для індексування.  Чим більше українських волонтерів буде індексувати, тим більше українських проектів буде почато.

Індексування , це велика велика афера. Потрібно не індесувати , а створювати показники прізвищ. І все.

Саме по такому алгоритму створені мої документи.

Є документ, з нього створена легка ч/б копія, яка роздрукована в до неї прикладений  показник прізвищ.
Або програмне забезпечення яке б дозволило проглядати цифрові копії і створювати для кожної сторінки показник.

Для Чернігівського архіву я підібрав програмне забезпечення, яке б дозволило дуже швидко створити таку базу данних. АЛЕ

Але так, "плівки мормонів" не містять копії ВСІХ документів українських архівів, то треба дбати як захистити нашу історію.

100500 раз ХА. Людям які за це відповідають, ще не потрібно.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

19

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

Просто потрібні волонтери для індексування.  Чим більше українських волонтерів буде індексувати, тим більше українських проектів буде почато.

Індексування , це велика велика афера.

Прикольно! :-)
И в чём же афера заключается?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

20

Re: Оцифрування архівів

DVK_Dmitriy,

BlackDolphin пишет:
Просто потрібні волонтери для індексування.  Чим більше українських волонтерів буде індексувати, тим більше українських проектів буде почато.
Індексування , це велика велика афера.
Прикольно! :-)
И в чём же афера заключается?

Дармова робоча сила.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

21

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

Саме по такому алгоритму створені мої документи.

Є документ, з нього створена легка ч/б копія, яка роздрукована в до неї прикладений  показник прізвищ.
Або програмне забезпечення яке б дозволило проглядати цифрові копії і створювати для кожної сторінки показник.

Я не айтишник, я не совсем понимаю чем ваша база данных отличается от мормоновской.  Только тем что она организована проще, с меньшим числом полей?  Но тогда ее возможности более ограничены.  Я так понял, что ваша идея состоит в том что фамилию в поисковой базе вы предлагаете привязать к фотографии документа.  А как быть с ситуацией когда из-за большого числа хитов нужны фильтры по году и месту рождения, или именам родителей?
А создание указателя фамилий - это не индексирование?

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

22

Re: Оцифрування архівів

А как быть с ситуацией когда из-за большого числа хитов нужны фильтры по году и месту рождения, или именам родителей?

Год и место , это конкретный документ . Сомневаюсь я что уж очень много совпадений будет фамилия-год-место. 




А создание указателя фамилий - это не индексирование?


Индексирование в понятии мормонов, это перевод ВСЕ ключевых полей в текст.
Я предлагаю переводить только 1 или 2. 




 

не айтишник, я не совсем понимаю чем ваша база данных отличается от мормоновской.

 
Я не буду читать лекции о построении БД (база данных) и принципах работы с ними. Украины.


Ну и главная проблема с БД мормонов, это отсутствие доступа с территории У

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

23

Re: Оцифрування архівів

Я на мене - так ключова проблема - відсутність в більшості архівів полистової оплати фотокопій за прийнятною ціною, бажано засобами архіву, та неймовірні прямі та непрямі обмеження на фотокопіювання взагалі (починаючи від верховного директорського контролю власноручним підписом на дозволі на копіювання, закінчуючи купою ще радянських нормативних актів, до нині ще дійсних і, які в потрібний час вибірково компонуються зі зручними з українських).

Копіювання за 1-4 грн/лист в усіх архівах України, без обмежень - більш реально як мета ніж "счастье для всех и пусть никто не уйдет обиженным", тобто всім фотокопій, безкоштовно та в першу чергу.

Всі ці танці "а чому не можна на мобілку", чи розповіді про "всенародне добро" - краще замінити вимогами нормального ціноутворення та процедури копіювання.
Більшість керівництва в цій сфері хвилюють два основні питання - як би не нажити собі зайвого клопоту, бо норми по копіюванні одна одній протирічать (звідси й ці кумедні вимоги підтвердження рідства з 19 ст.) та як би не продешевити при цьому.

Share

24

Re: Оцифрування архівів

До речі, про погосподарські книги проігнорували.

якщо комусь кортить щось оцифрувати й принести користь, то почніть зі "своїх" сільрад, потім продовжіть район.. По сільрадам погосподарські книги, ці ревізії 20-21 століття, лежать і чекають оцифровувачів. Роботи непочатий край. За 20 років генеалогічний пошук вже будуть починати від прадідуся, що народився 1950-го року в селі такому-то.
Книги, як правило після окупаційні, починаються з 1944 року, що вже в 2019-му буде за межею 75 років. Це те, на що не потрібна воля згори, а тільки власне бажання.

Цікаво було б подивитись на форумне опитування типу

Ви оцифрували погосподарскі книги дідового села?

а) так, всі, що були за 1944-2010 рр. або більшість.
б) так, але лише кілька комплектів опорних років
в) так, пофоткав своїх
г) ні, кудись їхати? мені й на дивані добре : )
д) ні, погосподарські книги села? а що це?

Share

25

Re: Оцифрування архівів

AppS пише:

Цікаво було б подивитись на форумне опитування типу

Ви оцифрували погосподарскі книги дідового села?

А какой смысл в ТАКОМ оцифровании? потом фотографии полежат 5-7 лет в диске устаревающего компьютера и умрут вместе с компьютером?

Осмелюсь предположить что в дисках участников этого форума уже есть сотни терабайтов информации, доступ к кусочкам которой ограничен одним человеком.

Каждый сидит на своем (добытом с таким трудом!) информационном добре и не желает или не умеет поделиться этим добром с другими.  Не так разве? 

Нахожу сообщения 2008 или 2010 года - есть списки переселенцев в..., или ревизские списки этого села...  - пишу письмо с просьбой поделиться.  Ответы такие - дело было давно, рыться нет времени, или лежит на даче, при возможности посмотрю...  Да я и сам не уверен как я отвечу через пять-десят лет, стану ли я доставать ПК из под кровати чтобы найти нужную фотографию методом перелистывания 5 терабайт.  Да и включится ли мой компьютер через 10 лет? Или прочитается ли флэшка?

Поэтому само дублирование информации на электронные носители отдельными энтузиастами без создания системы ее хранения, классификации и доступа не имеет большого смысла.   Как бы непродуктивно.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

26

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

Я не буду читать лекции о построении БД (база данных) и принципах работы с ними.


Ну и главная проблема с БД мормонов, это отсутствие доступа с территории Украины


Я не знал что база данных familysearch.org недоступна в Украине.  То есть вы не можете увидеть страницу по этой ссылке?

https://familysearch.org/search/record/ … 0%B8%D0%B9

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

27

Re: Оцифрування архівів

d_sergiy⇓
Цю сторінку ми можем бачити , не доступні знімки самих метричних записів, їх можна побачити в Центрі, або будучи самому членом церкви. А в списках нажаль багато помилок.

Share

28 ( 16-04-2015 17:34:14 змінене d_sergiy )

Re: Оцифрування архівів

Оленка пише:

d_sergiy⇓
Цю сторінку ми можем бачити , не доступні знімки самих метричних записів, їх можна побачити в Центрі, або будучи самому членом церкви. А в списках нажаль багато помилок.


знімки недоступні он-лайн і в Америці.  Ну а якщо вибирати між поїздкою до обл. архіву або до центру історії сім"ї в мормонівській церкві, то особливої різниці вже немає, хоча до центру може і простіше потрапити?

А помилки - то таки да, там вони є.  Я пробував волонтером індексувати.  Якщо дістається батч фотографій що не читаються із-зі якості або поганого почерку - нічого не вдієш.  Пишеш те що бачиш або здогадуєшся, із надією що куратор батчу перевірить і поправить якщо зможе.

Такі помилки є також і  в списках на цьому форумі, я стикався для свого села

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

29

Re: Оцифрування архівів

А помилки - то таки да, там вони є.  Я пробував волонтером індексувати.  Якщо дістається батч фотографій що не читаються із-зі якості або поганого почерку - нічого не вдієш.  Пишеш те що бачиш або здогадуєшся, із надією що куратор батчу перевірить і поправить якщо зможе.


Так індексація видна. Але про проблеми вже вам повідомили.  У мене своя методика, відмінна від мормонів. Я не хочу залежити від того що ви описали.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

30

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

У мене своя методика, відмінна від мормонів. Я не хочу залежити від того що ви описали.

Ну та ніхто не хоче будувати щось на помилках.  А всеж помилки мають місце чи не в кожному проекті.  В ваших немає? В моїх бувають.  Головне щоб кількіть і якість помилок не були критичними для успіху пректу.  Теоретично, можна спроектувати і виконати безпомилковий проект, тільки є питання - скільки він буде коштувати.

Так ось окрім таких помилок що неможливо оминути (як наприклад помилка самого писця, або чорна пляма від грибка тощо), є помилки які можуть бути уникнуті.  Наприклад волонтер що працює з записами рідного села має змогу правильно прочитати знайомі призвища, навіть якщо вони написані недбало або з опискою (я наприклад розпізнаю Шкроботько в помилковому Шуроботько, Шлея в Шлейн, Тряпичка в Третична, Носок в Носон, Белицкий в Балицкий, Лисота в Лесота а інший - мабуть ні http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=27#p27).

Тож мені і здається що більше волонтерів, і бажано з місць що опрацьовуються, могли б покращити якість обробки даних для збереження.

Тепер до вашої системи.

Де можна подивитися вашу базу?
Ваша система готова прийняти цифрові забраження від інших користувачів?
Якшо так, то скільки знімків в місяць? Хто опрацьовує знімки і як, знову ж таки, ви уникаєте помилок?
Як ви оцінюєте надійність вашої бази?

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

31

Re: Оцифрування архівів

Де можна подивитися вашу базу? Поки локальна
Ваша система готова прийняти цифрові забраження від інших користувачів? Так
Якшо так, то скільки знімків в місяць? Скільки завгодно
Хто опрацьовує знімки і як, знову ж таки, ви уникаєте помилок?  Опрацовую я
Як ви оцінюєте надійність вашої бази? Ви мабуть фахівець в надійності БД ;-)  Бекап

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

32

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

Де можна подивитися вашу базу? Поки локальна
Ваша система готова прийняти цифрові забраження від інших користувачів? Так
Якшо так, то скільки знімків в місяць? Скільки завгодно
Хто опрацьовує знімки і як, знову ж таки, ви уникаєте помилок?  Опрацовую я
Як ви оцінюєте надійність вашої бази? Ви мабуть фахівець в надійності БД ;-)  Бекап

Ну то ми порівнюємо незрівнянні речі.  Ви кажете про персональну базу даних, а я мав на увазі базу для країни.  Як говорив Черчіль, здається, - капіталізм є дуже погана система, але люди не віднайшли поки що нічого кращого.

Так, база мормонів не ідеальна, але іншої з подібними можливостями для даних з УКРАЇНСЬКИХ архівів поки немає. Чи може є?

Тож мені здається, що люба оцифрована інформація краще могла б бути надіслана до мормонів для зберігання і подальшого індексування, аніж лежати десь в чулані або на дачі.  Я думаю не про наступні п"ять років, а може десь про 100. А там щась новеньке придумають, сподіваюсь.

А щодо помилок в індексованій базі у мормонів, то знову ж таки: помітили помилку - напишіть їм е-мейл з проханням її виправити.  Зробіть добру справу комусь, будь ласка.  Краще ніж ви цього ніхто не зробить.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний
Thanks: ww2, Алена2

Share

33 ( 01-10-2014 21:29:39 змінене BlackDolphin )

Re: Оцифрування архівів

d_sergiy,

Я бачу ви далекий від інформаційних технологій. БД можна маштабувати на скільки є дискового простору.
Базу національного маштабу створити не дуже важко. Але ні хто не хоче це робити.

"Не пущать" в українських архівах на першому місці. Архівісти не терплять конкурентів.

Ще раз наголошую мені не потрібні "індексовані дані" , мені потрібні цифрові копії. Держава Україна передала їх мормонам, але не дозволила їх перегляд своїм громадянам.

ЛЮБА ІНФОРМАЦІЯ має бути оцифрована і збережена. І думаю це потрібно робити не моромонам, а громадянам в своїй країні.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Thanks: budash, Алена2

34

Re: Оцифрування архівів

BlackDolphin пише:

d_sergiy Я бачу ви далекий від інформаційних технологій. БД можна маштабувати на скільки є дискового простору.
Базу національного маштабу створити не дуже важко. Але ні хто не хоче це робити.

Так, я хімик за фахом :-)

я вірю що базу можна легко створити, я вірю що в Укрїні є фахівці, але я не вірю в те що "ніхто не хоче". Ви ж хочете? І я хочу, і ймовірно сотні або і тисячі інших хочуть.  Скоріше за все це питання кошторису - хто за це заплатить і хто буде платити за підтримку (сервера, поміщення, енергія, зарплати і т.і.).  Як би там не було - це не дешевий проект. Я так думаю, що не слід чекати вирішення питання фінансування цього проекту поки не скінчиться ввійна і не відновиться економіка.

BlackDolphin пише:

d_sergiy, ЛЮБА ІНФОРМАЦІЯ має бути оцифрована і збережена. І думаю це потрібно робити не моромонам, а громадянам в своїй країні.

Дозволю собі повторитися, але чекаю відповіді в сенсі всіх архівів:

Де можна подивитися вашу базу?
Ваша система готова прийняти цифрові забраження від інших користувачів?
Якшо так, то скільки знімків в місяць? Хто опрацьовує знімки і як, знову ж таки, ви уникаєте помилок?
Як ви оцінюєте надійність вашої бази?

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

35 ( 01-10-2014 23:11:31 змінене BlackDolphin )

Re: Оцифрування архівів

d_sergiy, скільки б ми не придумували БД , до тих пір поки архіви не повернуться до дослідників "лицем", НІЧОГО не буде. Так що гроші вторинні.

Ось галерея, яка може стати як електронним довідником так и системою перегляду цифрових копій. Але я її ще не настроїв до кінця. http://forum.genoua.name/cpg/

А ось тестові галереї - arhiv.genealogia.name/CPG/index.php

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name