1

Тема: Катеринославська губернія

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Coat_of_Arms_of_Yekaterinoslav_Governorate.png

Катеринославська губернія

* Абетковий покажчик поранених, зниклих безвісти, вбитих нижчих чинів у Першій світовій війні російською мовою.
** Данні щодо кількості осіб відповідних літер будуть додані у найближчому часі.
*** Всі pdf файли зберігаються на ґуґл-диску.

Прізвище на літеру...Посилання
А-аPDF
Б-бPDF
В-вPDF
Г-гPDF
Д-дPDF
Е-еPDF
Ж-жPDF
З-зPDF
И-иPDF
К-кPDF
Л-лPDF
М-мPDF
Н-нPDF
О-оPDF
Р-рPDF
П-пPDF
С-сPDF
Т-тPDF
У-уPDF
Ф-фPDF
Х-хPDF
Ц-цPDF
Ч-чPDF
Ш-шPDF
Щ-щPDF
Э-эPDF
Ю-юPDF
Я-яPDF

Фирфир
Спасибо сказали: kbg_dnepr, Алёна, ktaras, Vlad S.4

Поделиться

2 (30-05-2015 18:45:53 отредактировано ktaras)

Re: Катеринославська губернія

Скажіть, будь ласка, звідки взяті ці списки і чи можна десь знайти подібні по іншим губерніям?

І ще, підкажіть, можливо десь можна знайти інформацію чи якісь деталі про полонених українців у Першій світовій війні? Знаю, що мій прадід (с. Біленьке, зараз Запорізька область, але тоді - Катеринославська губернія) потрапив до полону, потім втік чи його відпустили, але звідти привіз навіть фотографію, де він, перебуваючи в полоні, фотографувався з товаришами у військовій формі і зі зброєю...

Бульба, Гончар, Делятинський, Кушнір, Осавул, Терещенко (Новгородка, Кіровогр.обл.)
Мороз, Ступак (Очеретувате, Дніпропетр.обл.)
Гетьман, Децюра, Кузьменко, Омельченко, Пастернак, Юхник (Вел.Білозерка, Запорізька обл.)
Білий, Гладкий, Кравченко, Мойсеєнко, Хижняк, Шалабала (Біленьке, Зап. обл.)

Поделиться

3

ktaras пишет:

Скажіть, будь ласка, звідки взяті ці списки і чи можна десь знайти подібні по іншим губерніям?

І ще, підкажіть, можливо десь можна знайти інформацію чи якісь деталі про полонених українців у Першій світовій війні? Знаю, що мій прадід (с. Біленьке, зараз Запорізька область, але тоді - Катеринославська губернія) потрапив до полону, потім втік чи його відпустили, але звідти привіз навіть фотографію, де він, перебуваючи в полоні, фотографувався з товаришами у військовій формі і зі зброєю...

сайт: - www.svrt.ru/1914/1914.htm

Фирфир

Поделиться

4

Я думаю, що дані про полонених можуть бути в архівах тієї країни, до полону якою людина потрапила - Німеччини, Австро-Угорщини. І в нас навіть є люди, що з цими іноземними архівами працювали.

Я думаю, що можна було б створити тему тут http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=258
а про Австрію тут http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=368

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

5

ktaras пишет:

в Масквє в центр. військово-істор. навіть може бути особова справа, якщо повезе. В якому чині був не знаєте?

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Поделиться

6 (01-07-2015 09:25:42 отредактировано ktaras)

Ні, на жаль, поки не знаю... Гадаю, звичайний рядовий.

А щодо полону, то казав діду, що він був у Галичині, тобто до Німеччини чи кудись в Європу його не вивозили...

Бульба, Гончар, Делятинський, Кушнір, Осавул, Терещенко (Новгородка, Кіровогр.обл.)
Гетьман, Децюра, Кузьменко, Омельченко, Пастернак, Юхник (Вел.Білозерка, Запорізька обл.)

Поделиться

7

ktaras пишет:

Ні, на жаль, поки не знаю... Гадаю, звичайний рядовий.

А щодо полону, то казав діду, що він був у Галичині, тобто до Німеччини чи кудись в Європу його не вивозили...

)) Галичина в ті часи була Австро-Угорщиною

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Поделиться

8

Так, я розумію, просто мав на увазі, що ймовірно, його не вивозили в Європу, а він перебував десь на території сучасної Західної України...

Поделиться

9

Мій прадід також був в полоні, але всі мої потуги знайти його в якихось списках, в т.ч. і на вказаному сайті, не увінчалися успіхом. Витратив чимало грошей на  "просування" цього питання в Масквє, але крім листа, що його не знайдено, нічого.

А по родичам ходили? Може десь і документи з світлинами лежать. Мені в цьому плані повезло - є дві старі світлини 1914 р. (були в двоюрідної сестри батька) і виписка з особової справи 1916 р., яку зробив дядько батька. Саму справу, на жаль, поки що не знайдено.

Спасибо сказали: Алёна1

Поделиться

10

Я маю на увазі, що німці-австрійці, можливо, трохи інакше ставляться до паперів, ніж наші співвітчизники, і десь у архівах можуть бути якісь списки. Ідея чисто теоретична - я сама з цим питанням ніколи не стикалася.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться